Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
Obec Soblahov
Obec
Soblahov

Virtuálny cintorín

Pripravili sme pre Vás virtualnycintorin.sk
Informácie obce Soblahov pre nájomcov hrobových miest
Uzatvorenie zmluvy o nájme hrobového miesta
Stavebné úpravy na cintoríne nahláste na obecnom úrade !

Pripravili sme pre Vás virtualnycintorin.sk

Často si pri návšteve cintorína spomenieme na príbuzného alebo známeho, ktorý už dávno nie je medzi nami. Radi by sme si uctili jeho pamiatku, ale nájsť hrob, v ktorom je pochovaný je bez pomoci a radyiných niekedy skoro nemožné. Hlavne pre príležitostných návštevníkov v období sviatkov. Takúto informáciu sa dá však pohodlne a rýchlo zistiť aj z domu cez internet návštevou virtuálneho cintorína.

Naša obec má v tomto roku  spracovaný projekt virtuálnehocintorína, ktorý vznikol nielen ako súčasť širšieho riešenia informačného systému cintorína pre potreby obce Soblahov, ale aj v rámci rozšírenia cintorínskych služieb pre občanov. Zdrojom podkladov pre virtuálny cintorín je evidencia hrobových miest obce Soblahov a sú umiestnené na portáli: www.virtualnycintorin.sk

Obec Soblahov túto evidenciu neustále aktualizuje. Pri hroboch, kde nie je náhrobný kameň získava údaje o zosnulých od pozostalých, aby doplnila evidenciu a spresnila evidenciu. Dovoľujeme si Vás požiadať, ak pri prezeraní virtuálneho cintorína zistíte na hrobovom mieste neúplný, nepresný, chýbajúci údaj alebo iný nedostatok, prosíme nahláste to na Obecnom úrade v Soblahove.

Portál slúži nielen občanom obceSoblahov, ale aj širšej verejnosti ako komunikačné rozhranie pre používateľov internetu z celého sveta. Na portáli môžu záujemcovia nájsť zomrelých podľa mena a priezviska, prípadne podľa čísla hrobu, môžu si pozrieť polohu hrobu na digitálnej mape cintorína a tiež pozrieť si fotografiu náhrobku. Súčasťou informačného portálu je tiež informačná tabuľa, ktorá bude inštalovaná priamo na cintoríne v Soblahove.

Virtuálny cintorín pre našu obec je prístupný vo forme odkazu Virtuálny cintorín v ľavom stĺpci webovej stránky obce Soblahov:https://www.virtualnycintorin.sk/cintoriny/2612

Nie všetci máme možnosť navštíviť hroby osobne. Preto je možnosť svojimzosnulým blízkym, priateľom či známym, zapáliť  virtuálnu sviečku na stránke hrobového miesta.

Bližšie informácie  k zapáleniu sviečky nájdete na www.virtualnycintorin.sk, kde si vyhľadáte obecSoblahov a kliknutím na konkrétne hrobové miesto  sa dostanete priamo k zapáleniu virtuálnej sviečky pod fotografiou hrobového miesta.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­--------------------------------------------------------------------------------

Informácie obce Soblahov pre nájomcov hrobových miest

Uzatvorenie zmluvy o nájme hrobového miesta

V prevádzkovom poriadku pohrebiska na území obce Soblahov je okrem iného upravené  právo užívať hrobové miesto. Toto právo vzniká na základe nájomnej zmluvy.  Právo na užívanie hrobového miesta sa preukazuje písomnou nájomnou zmluvou a potvrdením o zaplatení nájomného.

Nájomná zmluva sa uzatvára na dobu neurčitú, nesmie byť vypovedaná skôr ako po uplynutí tlecej doby stanovenej pre dané pohrebisko (10 rokov).

Nájomcovia jednotlivých hrobových miest majú na základe takejto zmluvy uhradené nájomné a cenu za služby spojené s nájmom miesta na cintoríne v Soblahove na obdobie 10 rokov.

Po uplynutí 10 rokov je nájomca povinný zaplatiť príslušný poplatok na obdobie ďalších 10 rokov.

Zmluvu je potrebné prísť uzatvoriť na Obecný úrad v Soblahove, kde Vám bude vyčíslená výška nájomného, ktoré môžete uhradiť priamo do pokladne obecného úradu alebo prevodom na účet obce Soblahov vedený v ČSOB –

IBAN: SK42 7500 0000 0040 3088 8125

 

Výška poplatkov za jednotlivé cintorínske úkony:

A.

1. miesto pre postavenie hrobky, miesto pre uloženie urny na dobu 10 rokov                  24,89 €

2. miesto pre kopaný hrob – dospelí na dobu 10 rokov                                                  3,31 €

3. miesto pre kopaný hrob – dieťa na dobu 10 rokov                                                     1,65 €

 

Obnova a predĺženie užívacieho práva na dobu 10  rokov:

B.

1. Obnova a predĺženie na miesto hrobky a uloženie urny na dobu 10 rokov                       8,29 €

2. Obnova a predĺženie na miesto kopaného hrobu pre dospelého na dobu 10 rokov          4,97 €

3. Obnova a predĺženie na miesto kopaného hrobu pre dieťa na dobu 10 rokov                  1,65 €  

 

Obec Soblahov plánuje v roku 2024 zvyšovať výšky cintorínskych poplatkov, preto Vás žiadame prísť uzatvoriť zmluvu na jestvujúce hrobové miesta.

--------------------------------------------------------------------------------

Stavebné úpravy na cintoríne nahláste na obecnom úrade !

            Nájomcovia hrobových miest pri stavebných úpravách hrobov musia dodržiavať prevádzkový poriadok pohrebiska a  nahlasovať akékoľvek stavebné úpravy na obecnom úrade. Obecný úrad v Soblahove Vás preto žiada, aby ste každú opravu, stavebnú úpravu a rekonštrukciu hrobového miesta oznamovali na Obecnom úrade v Soblahove osobne, telefonicky 032/6528705 alebo mailom: soblahov@soblahov.sk

Stromy a kry je možné vysadzovať len s písomným súhlasom prevádzkovateľa/obce Soblahov a je potrebné udržiavať poriadok okolo hrobov. Kto uskutočňuje výkopové práce  pri nových hroboch, je povinný zabezpečiť likvidáciu akéhokoľvek odpadu, zeminy, kamenia na vlastné náklady.

--------------------------------------------------------------------------------

Vaše námety, pripomienky radi uvítame,  otázky zodpovieme na Obecnom úrade v Soblahove: Zuzana Hrnčárová, tel. 032/6528705, soblahov@soblahov.sk

Postrehy a nápady na funkčnosť portáluzašlite na email 3wslovakia@gmail.com, prípadne na tel. číslo 0903 210 053. Určite sa budeme zaoberať každým Vašim podnetným názorom

Ďakujeme.

Dátum vloženia: 3. 8. 2023 14:05
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 9. 2023 12:10

Aktuality

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5
1
6 7
1
8
1
9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Harmonogram zberu odpadu 2024

Kalendár zberu odpadov 2024 Júll- September

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Virtuálny cintorín

 

Virtuálny cintorín obce Soblahov

 

Aktuálne počasie

dnes, streda 17. 7. 2024
slabý dážď 31 °C 18 °C
štvrtok 18. 7. jasná obloha 31/16 °C
piatok 19. 7. polojasno 31/17 °C
sobota 20. 7. zamračené 28/17 °C
Obec Soblahov