V rámci Noci divadiel v sobotu 17.11.2018 o 14:30 h  v sále PD Soblahov uvedie  Mestské divadlo Trenčín hru Júliusa Barča-Ivana: Mastný hrniec

O 17:00 h Divadelný súbor Talent pri Súkromnej základnej umeleckej škole Trenčín sa predstaví  v hre Stanislav Štepku: Jáánošííík

Július Barč-Ivan: Mastný hrniec

Jedna z najlepších slovenských veselohier o nemenlivom ľudskom charaktere,  pokrytectve, pretvárke a pätolizačstve aj Vás presvedčí o tom, že najlepšia kritika je cez satiru a najlepší smiech je cez slzy! V našom hrnci sa varí tá najvyberanejšia smotánka s jediným cieľom a to ukradnúť a „primastiť“ si čo najviac len pre seba samého. Veselohra „zatne do živého“, odhalí ducha spoločnosti, pričom nikto nezostane bez viny. Tvorcovia veria, že humor dokáže motivovať k reflexii a sebareflexii a môže byť hodnotnou a zároveň kultivovanou cestou k zmene k lepšiemu.

Dĺžka predstavenia:  90 min

Po predstavení Mastný hrniec bude nasledovať technická prestávka, v rámci ktorej bude zabezpečené občerstvenie.

Stanislav Štepka: Jáánošííík

Mnohokrát inscenované a vždy svieže je predstavenie Stanislava Štepku, ktoré sa pohráva s legendou o našom národnom hrdinovi Jurajovi Jánošíkovi. Mladí herci z DS Talent pri SZUŠ Trenčín na Novomeského ulici sa s hrou popasovali statočne. Nešlo im o reprodukciu známej nahrávky, ale hľadali vlastný názor a interpretáciu, ktorá bude atraktívna pre dnešného diváka.

Dĺžka predstavenia: 55 minút

Predaj vstupeniek začne od 5.novembra 2018 na obecnom úrade. Cena je 5 € za obidve predstavenia. Srdečne Vás pozývame zažiť hodnotný divadelný zážitok !